umk logo noweObecni i przyszli studenci Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będą już od przyszłego roku akademickiego korzystać ze specjalnej oferty stypendialnej. WFAiIS UMK w Toruniu przygotował wyjątkową ofertę stypendialną dla swoich studentów i kandydatów na studia.
umk logo nowePod koniec marca na terenie Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskich Targów Oferty Edukacji Akademickiej. Maturzyści, którzy już w tym roku będą brali udział w rekrutacji na studia, mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami UMK oraz kilkunastu innych uczelni publicznych i prywatnych z całej Polski.
umk logo noweZdajesz w tym roku maturę i nie wiesz, jakie studia wybrać? A może jesteś w szkole średniej i chciałbyś już dowiedzieć się czegoś więcej o interesujących Cię kierunkach studiów? W takim razie nie może Cię zabraknąć na Targach, które odbędą się w Auli UMK w Toruniu. Na uczniów będą czekać przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski, którzy zaprezentują ofertę dydaktyczną swoich uczelni.
umk logo czarneMyślisz o tym, aby studiować na kierunku związanym z fizyką czy astronomią? Koniecznie weź udział w konkursie FAST organizowanym wspólnie przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu oraz Fundację Aleksandra Jabłońskiego. Do wygrania są indeksy na studia, stypendia, miejsca w domach studenckich oraz bony podręcznikowe.
promocja edukacyjna2016logomale15 marca w Auli UMK odbyły się XXIII Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2016. Na maturzystów czekali przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu publicznych uczelni wyższych z całej Polski, m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Poznania, Olsztyna, Włocławka i Elbląga.
promocja edukacyjna2016logomale15 marca w Auli UMK na maturzystów z całego regionu czekać będą przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski, którzy zaprezentują ofertę dydaktyczną swoich uczelni. Każdego roku targi odwiedza kilka tysięcy osób.
logo pol 2Instytut Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na I Konferencję Naukową: Problemy Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która odbędzie się 27 listopada 2015 r. w Bydgoszczy.
logo polInterdyscyplinarna Konferencja Naukowa Oblicza Fantastyki odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 8-10.10.2015 r.
polityka praca mgrTygodnik Polityka zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie im. Mieczysława F. Rakowieckiego na najlepszą pracę magisterską poświęconą historii Polski w latach 1945-1989 powstałych na różnych wydziałach i kierunkach studiów.
logo polInstytut Geografii, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania, Polska Akademia Nauk, Zakład Zasobów Środowiska i Geozagrożeń w Toruniu oraz Wójt Gminy Cekcyn serdecznie zapraszają na konferencję naukowo-praktyczną, pt.: Bobry w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie. Przeszłość, teraźniejszość, perspektywy, która odbędzie się 28-29 października 2015 r.
logo PFRON 2011 rDo 29 lipca można zgłaszać prace do XII edycji ogólnopolskiego Konkursu "OTWARTE DRZWI" organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
logo mainCollegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową pt. Czystość i brud. Higiena nowożytna (XV-XVIII w.), która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 17-18 września 2015 r.
logo umk7025 i 26 marca w Auli UMK odbyły się XXII Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2015. Na maturzystów czekali przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu publicznych uczelni wyższych z całej Polski, m.in. z Gdańska, Gdyni, Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Bydgoszczy, Szczecina, Włocławka i Elbląga, którzy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2015/2016.
umk logo czarne25 i 26 marca w Auli UMK na maturzystów z całego regionu czekać będą przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski, którzy zaprezentują ofertę dydaktyczną swoich uczelni. Każdego roku targi odwiedza kilkanaście tysięcy osób.
Dzień Otwarty na UKW w BydgoszczyMaturzyści! Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, więc chyba nadszedł stosowny czas, żeby podjąć decyzję odnośnie dalszego kształcenia. Specjalnie dla Was Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje 6 marca „Dzień Otwarty", w trakcie którego będziecie mogli porozmawiać ze studentami i wykładowcami uczelni, zapoznać się z ofertą dostępnych kierunków i specjalności oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach i zajęciach.
Kiedy w XVII wieku Isaac Newton tworzył prawo powszechnego ciążenia nie wyobrażał sobie pewnie że przyjdzie moment w którym ktoś będzie chciał podważyć jego teorie. A jednak już w listopadzie, w sześciu wybranych miastach, odbędą się zawody Red Bull Gravity Challenge w których studenci przy pomocy własnoręcznie zbudowanych konstrukcji będą mogli zmierzyć się z naszym Ziemskim przyciąganiem.
herb bydgoszczMedycyna, to trudna dziedzina nauki, wielu ludzi to wie. Ale przecież nie trzeba kończyć specjalnych studiów żeby wiedzieć jak mniej więcej działa nasz organizm, w jaki sposób wyleczyć przeziębienie, czy też co tak naprawdę znaczy skrót GMO.
BydgoszczOd 8 do 9 kwietnia 2014 r., na obiektach CWZS ZAWISZA w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163 odbywać się będzie XII edycja Targów Edukacji „Start 2014". Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
Już za niespełna 2 tygodnie na UMK odbędą się w XXI Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2014 (25-26 marca 2014 r.). W związku z remontem Auli UMK będą miały miejsce w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK.
abwBiałoruski student – Paweł Juszkiewic znalazł się w trudnej sytuacji. Jego osobą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Czy zostanie deportowany? Co ma na swoim sumieniu? Zapraszamy do lektury.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->