Na mapie edukacyjnej Polski znajdują się dwa miasta, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem studentów. Liczne atrakcje i kształcenie na światowym poziomie sprawiają, że to w Toruniu i Bydgoszczy chce się studiować. Studia w „polskim Amsterdamie" i Mieście Piernika to doskonały sposób na kontynuowanie swojej przygody z nauką.
Student w Toruniu
Toruń to chętnie wybierany ośrodek akademicki. Bogata oferta edukacyjna oraz niepowtarzalny klimat miasta sprawiają, że studenci chętnie wybierają miasto Mikołaja Kopernika. Studiować można m.in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, który jest jedną z pięciu najważniejszych uczelni publicznych w Polsce, zarówno pod względem liczby oferowanych kierunków studiów, jak i zróżnicowania prowadzonych badań naukowych (posiada największy na półkuli południowej teleskop optyczny w Republice Południowej Afryki). Ponadto w mieście znajduje się aż pięć prywatnych szkół wyższych: Toruńska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej, Toruńska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości oraz Wyższa Szkoła Bankowa, kształcąca profesjonalistów dla biznesu na najwyższym poziomie. Doskonała kadra naukowa, specjalistyczne pracownie, liczne akademiki i 23 biblioteki (w tym brytyjska i francuska) świadczą o tym, że toruńskie uczelnie potrafią zadbać o swoich studentów.
Student w Bydgoszczy
Bydgoszcz to dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki. Nowoczesne programy studiów, wysoko wykwalifikowana kadra naukowa, atrakcyjne staże w kraju i zagranicą to dopiero początek oferty jaką szykują dla swoich żaków tutejsze uczelnie. W mieście znajdują się trzy wyższe szkoły publiczne: najmłodszy w kraju Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, jako jedyny w regionie kształcący inżynierów w zakresie nauk rolniczych i technicznych oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, dbająca o rozwój muzycznie utalentowanych studentów. Wachlarz edukacyjny stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wzbogaca aż pięć uczelni prywatnych, czyli Wyższa Szkoła Środowiska, Wyższa Szkoła Gospodarki, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, Bydgoska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu. Ponadto, młodzi ludzie mogą korzystać z licznych i bardzo dobrze wyposażonych bibliotek, domów studenckich czy też angażować się w popularną w mieście działalność akademicką.

Sprawdź już teraz, jak wyglądają studia i życie studenckie w Bydgoszczy oraz Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy?

Jak przystało na „polski Amsterdam" życie tutaj nie ogranicza się do nauki. W tym wyjątkowym mieście architektura rodem z „belle epoque" wpasowała się w charakterystyczny krajobraz rzeczny tworząc niesamowitą symbiozę, która zachwyca i zadziwia jednocześnie. Niewątpliwy hit turystyczny stanowi Stare Miasto z zabytkowymi kościołami i kamienicami. Ciekawym obiektem jest Stary Kanał Bydgoski, który wraz ze Śluzą Miejską i Wyspą Młyńską tworzą specyficzny „salon miasta" – centrum wszystkich ważniejszych wydarzeń kulturalnych, a takich tutaj nie brakuje. „Smooth Jazz Festiwal", „Hity na czasie" czy też imprezy typu „Ster na Bydgoszcz" ściągają do miasta ludzi z całego kraju. Działają tu także znane sceny muzyczne Filharmonii Pomorskiej i Opery Nova, organizujące popularny „Festiwal Muzyczny", „Musica Antiqua Europae Orientalis" czy „Festiwal Operowy". Okazji do zabawy tutaj nigdy nie brakuje.

W Toruniu też nie można się nudzić. Miasto okrzyknięto mianem Krakowa Północy. Toruń – polska „perła gotyku" wraz ze swoją efektowną Starówką i tajemniczą Doliną Marzeń, Krzywą Wieżą, domem Kopernika, unikalnym Ratuszem czy rozległym Bulwarem Filadelfijskim zachwyca każdego zwiedzającego. To jednak dopiero początek atrakcji, jakie oferuje Miasto Piernika. Duże i znaczące imprezy czynią z Torunia jedno z ważniejszych centrów kulturalnych, w którym średnio co dwa tygodnie mają miejsce cykliczne, coroczne wydarzenia artystyczne. Afryka Reggae Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica", Toruń Film Festiwal „Tofii" czy w końcu Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt" przyczyniają się do popularności ośrodka, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Nieustająca zabawa to jedno, sport to kolejna ciekawa propozycja w wachlarzu atrakcji miasta. Ogród Zoobotaniczny, liczne parki i planty wokół Starówki to wprost idealne miejsca na wycieczki piesze i rowerowe. Zwolennicy bardziej ekstremalnej formy spędzania wolnego czasu mogą wybrać się do Barbarkowego Parku Linowego, a fani hokeja i speedway'a spędzą niesamowite chwile na licznie organizowanych tutaj meczach.

Liczne parki i kluby sportowe w Bydgoszczy zaspokoją natomiast potrzeby najbardziej wymagających amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. Od spokojnych wycieczek statkiem po najbardziej ekstremalne rozrywki wodne – nie można się tu nudzić. W mieście odbywają się różnorodne imprezy sportowe, w tym wiele klasy międzynarodowej (Grand Prix na żużlu, Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, mecze międzypaństwowe w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce).
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->