umk logo noweObecni i przyszli studenci Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będą już od przyszłego roku akademickiego korzystać ze specjalnej oferty stypendialnej. WFAiIS UMK w Toruniu przygotował wyjątkową ofertę stypendialną dla swoich studentów i kandydatów na studia.


Wspólnie z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A. oraz Fundacją Aleksandra Jabłońskiego uczelnia proponuje stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad oraz studentów w łącznej kwocie 156 tys. zł. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu przygotował dwa rodzaje stypendium. Pierwsze z nich jest przeznaczone dla tegorocznych kandydatów, którzy rozpoczną studia na tym właśnie wydziale. Wydziałowa Fundacja Aleksandra Błońskiego przygotowała na ten cel 30 tysięcy zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na konkurs stypendialny „Olimpijczycy”, w którym udział mogą wziąć laureaci konkursów przedmiotowych z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych czy technicznych, a także laureaci olimpiad przedmiotowych.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu przygotował również stypendia dla studentów kierunku automatyki i robotyki, którzy obecnie uczą się na studiach pierwszego stopnia. Fundatorem oferty stypendialnej o łącznej kwocie 126 tysięcy złoty jest firma TZMO S.A. Znaczna większość, bo aż 108 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na przygotowanie programu trzech stypendiów, które potrwają aż dwa lata. W programie mogą wziąć udział studenci, którzy zamierzają kontynuować naukę na wybranych kierunkach studiów magisterskich:
  • fizyka techniczna,
  • informatyka stosowana (specjalności - cyfrowe systemy automatyki, informatyka w systemach automatyki, programowanie systemów cyfrowych).

Pozostała część środków pozyskanych przez TZMO S.A. zasili program stypendialny „Olimpijczycy”. Współpraca Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK z TZMO S.A. będzie dotyczyć również wdrażania nowych rozwiązań w dziedzinie automatyki i robotyki, w zakresie prac nad sterownikiem aplikacji przerywanej oraz w zakresie wizyjnych systemów oceny jakości produktów.


Więcej na temat stypendium znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto studiować na WFAiIS UMK w Toruniu?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->